صندوق ETF بیت کوین شرکت Purpose کانادا ATH جدیدی را ثبت کرد

بر اساس داده‌های پلتفرم Glassnode، ارزش دارایی‌های ETF شرکت Purpose Bitcoin، در حال حاضر بیش از 1.3 میلیارد دلار است. تحلیلگر بازار، “On-Chain College”،...

صندوق ETF بیت کوین شرکت Purpose کانادا ATH جدیدی را ثبت کرد

بر اساس داده‌های پلتفرم Glassnode، ارزش دارایی‌های ETF شرکت Purpose Bitcoin، در حال حاضر بیش از 1.3 میلیارد دلار است. تحلیلگر بازار، “On-Chain College”، اشاره می کند که این ETF از نوامبر (آبان) حدود 7700 بیت کوین به دارایی های خود اضافه کرده است. این نشان دهنده افزایش 31 درصدی در این دوره است.

نقطه عطف جدید پس از آن است که ETF اخیراً شاهد یکی از بزرگترین ورودی های یک روزه خود بود. در اوایل این ماه، ETF بیت کوین Purpose بیش از 1750 بیت کوین در عرض دو روز اضافه کرد. که ارزش آن معادل بیش از 64 میلیون دلار در آن زمان می شد، و این امر نشانگر افزایشی در میان سرمایه گذاران در میان افت بازار بوده است.

اخیراً یک سال از راه اندازی این صندوق ETF در بورس اوراق بهادار تورنتو گذشته است. در بزرگداشت این روز، شرکت سرمایه گذاری پورپوز، اظهار داشتند که ETF نقش کلیدی در تشویق پذیرش رمزارزها را در کانادا ایفا می کند.

سام سیف (Som Seif)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پورپوز، در یک بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان کرد که این صندوق برنامه هایی برای گسترش بیشتر دارد. این شرکت برنامه هایی را برای راه اندازی ETF در استرالیا از طریق مشارکت با شرکت مدیریت دارایی Cosmos در سال 2022 را فاش کرده است.

سیف گفت:، “با کار در مرزهای مالی و فناوری، متعهد هستیم که نوآوری را در این فضا پیش ببریم و نسل بعدی مدیریت دارایی، مدیریت ثروت و بانکداری SMB را رهبری کنیم.”

بازار ایالات متحده هنوز شاهد اولین ETF بیت کوین خود نیست

کشورهایی مانند کانادا، سوئیس، آلمان و برزیل از محصولات بیت کوین تسویه نقدی استقبال کرده اند. عملکرد این ابزارها در این کشورها نشان داده است که سرمایه گذاران ETF بیت کوین تسویه آنی را ترجیح می دهند.

با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، تا به امروز به طور قاطعانه ETF های بیت کوین آنی را در ایالات متحده رد کرده است. کمیسیون اخیراً خواستار اظهارنظر عمومی در مورد این شکست شده است.

با استفاده از این فرصت، شرکت مدیریت سرمایه گذاری Grayscale، کمپینی را برای ترغیب عموم به ارسال نظرات SEC آغاز کرده است. گری اسکیل قصد دارد صندوق بیت کوین (GBTC) خود، بزرگترین صندوق بیت کوین جهان با بیش از 25 میلیارد دلار در AUM را به یک ETF تبدیل کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: coingape.com