تلاش کنگره آمریکا برای افزایش بودجه پنتاگون

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، از پیشنهاد افزایش 37 میلیارد دلاری بودجه دفاعی پنتاگون در سال آینده...

تلاش کنگره آمریکا برای افزایش بودجه پنتاگون

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، از پیشنهاد افزایش 37 میلیارد دلاری بودجه دفاعی پنتاگون در سال آینده حمایت کرد.

براساس گزارش رویترز، جو بایدن ابتدا بودجه 773 میلیارد دلاری را برای پنتاگون برای سال آینده پیشنهاد داده بود و حالا خواستار افزایش 37 میلیارد دلاری این بودجه شد که این پیشنهاد نیز با موافقت کنگره مواجه شد تا در مجموع بودجه پنتاگون به 810 میلیارد دلار برسد.

کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا نیز پیشنهاد افزایش 45 میلیارد دلاری بودجه دفاعی پنتاگون را مطرح کرده است.  

قرار است کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، به اتفاق هم درباره سطح نهایی افزایش این بودجه در یک جلسه که تاریخ آن هنوز مشخص نشده، به توافق برسند.

اصلاحیه 37 میلیارد دلاری، شامل 2/5 میلیارد دلار برای کمک به افزایش هزینه های سوخت، 550 میلیون دلار برای کمک به اوکراین، سرمایه گذاری برای 5 فروند کشتی، هشت فروند جت جنگی هورنت f-18 ساخت شرکت بوئینگ، 5 فروند هواپیمای هرکولس C-130  ساخت شرکت لاکهید مارتین، و حدود یک میلیارد دلار برای 4 واحد موشک پاترویوت است.

رقم کلی بودجه درخواستی بایدن برای دفاع ملی ایالات متحده حدود 813 میلیارد دلار بوده که از این رقم 773 میلیارد دلار آن را برای پنتاگون و حدود 40 میلیارد دلار دیگر آن برای برنامه های امنیت ملی در اداره تحقیقات فدرال و سازمان انرژی و دیگر آژانس ها و نهادها، درنظر گرفته بود. این رقم، رقمی بی سابقه برای بودجه پنتاگون در تاریخ آمریکا است.

این در حالی است که سال گذشته میلادی نیز بودجه 778 میلیارد دلاری برای پنتاگون درنظر گرفته شده بود که حدود 25 میلیارد دلار بیشتر از درخواست بایدن بود.

انتهای پیام/